учням

«Тільки не мовчи»

35-і роковини Чорнобильської катастрофи

Ваш заголовок буде тут

Тут зачинається ваш текст. Натисніть тут і почніть писати. Assum graeci scribentur iusut. Ius recteque euripidis, cu cotidieque definitionem mea, omnis dicat eideum. Id vim dolor dicunt. Ne eam mazim deserunt, te rebum ludus.

Коронавірус

Що означає «самоізоляція»?

Під час пандемії COVID-19 кожен з нас потенційно може інфікуватися, наразивши на небезпеку себе та інших людей. Тому на період карантину Міністерство охорони здоров'я України радить самоізолюватися та виходити з дому тільки у разі нагальної потреби.

Самоізоляція - це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

• Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19.

• Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.

• Якщо ви нещодавно повернулись із-за кордону - навіть якщо у вас відсутні симптоми.

• Якщо в країні запроваджено карантин і Уряд наполегливо рекомендує дотримуватися всім карантинного режиму та самоізолюватися, щоб уникнути інфікування або ж не інфікувати інших співгромадян.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо). Цей термін може бути подовжено.

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні

Якщо ви проживаєте з сім'єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо - зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції - одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо в Вас з'явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з'явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) - негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

Джерела:

2. Сайт МОЗ України https://moz.gov.ua/

3. Сайт Центру громадського здоров'я МОЗ України https://phc.org.ua/

Карантин. Дотримуємось правил безпеки

Коронавірусна інфекція - це інфекція, яка передається переважно крапельним шляхом. Крапельний шлях говорить, що в нас в цілому є дві основні точки, на які ми можемо і маємо впливати: це відстань та наші руки, якими ми можемо торкатися як свого обличчя, так і інших предметів навколо.

Медична маска перш за все дозволяє не допустити потрапляння аерозолів або часточок вологи в навколишнє середовище від хворої людини. Тобто маска рекомендується для носіння лише тим особам, які пчихають або мають ознаки ГРВІ. В такому випадку вона максимально захищає інших осіб. Для здорових осіб маска не рекомендується. Тим не менше, у окремих випадках, коли ми маємо справу з масовим скупченням людей, маску можна використати й для здорової людини. Однак ризики від того, що ми будемо неправильно її носити і ризик інфікування при неправильному зніманні такої маски може бути набагато вище, ніж від її правильного використання.

Перед тим, як одягти маску, в людини мають бути чисті руки. Для цього потрібно добре їх вимити або продезінфікувати антисептиком. Маска одягається темною стороною до себе, щоб на світлій стороні бачити бризки біологічної речовини. Тримати її необхідно за резинові мотузки і одягнути маску на вуха.

В частині носа її необхідно притиснути ближче до обличчя, щоб було менше проміжків.

Носити маску необхідно не більше 2 годин або навіть менше, якщо від кашлю вона стала вологою.

Знімати маску слід також тримаючись за резинку, після цього її потрібно викинути.

Багаторазовою маскою можуть бути марлеві маски. Це прошиті шари марлі з мотузками, які одягаються на вуха. Для більшої ефективності можна додати ще й шари вати, як фільтр. Ця маска може носитись до 3 годин. Її можна прати та прасувати з обох боків і користуватись ще кілька разів.

Як правильно застосовувати антисептик для рук?

Зараз дуже багато людей, які не зовсім правильно використовують антисептичні та дезінфікуючі засоби і з точки зору попередження можливих алергій, і з точки зору кількості застосування препарату, частоти його застосування і, найголовніше, з точки зору того, що треба робити, коли ви застосували засіб. Особливо йдеться про спиртові антисептики.

Одразу після нанесення антисептичного засобу обов'язково треба нанести крем. Спирт знищує ліпідну мантію, шкірне сало, яке в нас в нормі захищає шкіру. Тому лише після нанесення крему можна говорити, що у вас не буде дерматитів та алергічних реакцій.

Відтак загальною черговістю дій при дезінфекції рук є:

1. Обробити руки антисептиком не менше 20 секунд: тільки експозиція в 20 секунд дозволяє знищити мікроби, вірусні агенти на поверхнях наших долонь;

2. Після антисептику змастити руки кремом: бувають антисептики, в які додається трохи гліцерину і які не так сушать шкіру. Проте, якщо у вас засіб, який не містить гліцерину, то у випадку, коли спирт висохне, є дуже велика вірогідність, що виникне сухість і, в наслідок цього, дерматологічні проблеми.

Чи можна робити антисептик вдома?

Так, проте дуже важливо витримувати пропорції в складі того чи іншого антисептику: в ньому має бути мінімум 70 % спирту, але якщо його буде забагато, це може викликати й опіки, й алергічні реакції, й змив шкірного жиру, який захищає нашу шкіру, в тому числі й від вірусної інфекції.

Як дезінфікувати телефон?

Так само, як і всі зовнішні засоби та поверхні: можна використовувати як спиртові антисептики, так і дезінфектанти. Головне - це прочитати інструкцію, як використовувати дезінфектант для обробки поверхонь і чітко її дотримуватись.

Чим дезінфікувати гроші?

На сьогодні питання дезінфекції грошей одне з найбільш актуальних. НБУ налагодив систему дезінфекції грошей, але там цикл займає більше двох тижнів. Тому ми не захищені від того, що на грошах, які ми беремо чи віддаємо в магазині, буде коронавірус. Тому ми не можемо якісно продезінфікувати гроші самостійно. Краще за все не торкатись грошей безпосередньо, а використати одноразові рукавички.

Чи є оцет засобом, який вбиває вірус?

Будь-які кислоти, будь-яка хімічна активна речовина, зокрема, оцет можуть бути дезінфектантами.

Чи безпечні кур'єрські доставки?

Із закриттям закладів громадського харчування на період карантину різко зріс попит на кур'єрські послуги, оскільки ресторани та кафе можуть готувати їжу і доставляти її клієнтам. Крім того, більшість магазинів і навіть ринків також перейшли в режим онлайн-торгівлі.

Зараз сервіси доставки по всьому світу впроваджують безконтактну доставку. Тобто кур'єр може залишити пакунок на порозі, у під'їзді тощо. Але знову ж таки невідомо, чи був кур'єр у рукавичках чи була особа, яка формувала цей пакунок, у рукавичках і медичній масці. Тому ризик інфікування зберігається. Якщо є можливість не замовляти і приготувати їжу самому, це буде набагато безпечніше.

Отже, якщо ви все таки вирішили скористалися кур'єрськими послугами, пам'ятайте, що краще здійснити безконтактну доставку до дверей. При цьому продукти обов'язково перекладіть у власний посуд, а упаковку утилізуйте.

Джерела:

2. Сайт МОЗ України https://moz.gov.ua/

3. Сайт Центру громадського здоров'я МОЗ України https://phc.org.ua/

Алгоритм дій, якщо людина запідозрила в себе корона вірус

Перед тим, як підозрювати в себе коронавірус, особа має запитати в себе декілька речей: чи вона подорожувала останнім часом, чи контактувала вона з хворою особою або чи перебувала вона в закладах охорони здоров'я, де був зареєстрований підтверджений випадок. За даними, які наразі отримує Центр громадського здоров'я, всі ці особи зараз перебувають в інфекційних лікарнях і вони ізольовані.

Якщо на ці питання ви відповідаєте "так", то варто звернути увагу на свої симптоми, які є. Це кашель, підвищення температури, які найчастіше з'являються раптово. Якщо у вас є щонайменше ці два основні фактори, то ви маєте звертатися до свого сімейного лікаря.

Найчастіше від моменту інфікування до появи певних симптомів проходить в середньому 6-7 діб, а максимальний термін, який може бути - це 14 діб.

Якщо людина не уклала декларацію із сімейним лікарем, потрібно звернутися на гарячу телефонну лінію Національної служби здоров'я України, яка спрямує до місця надання медичної допомоги.

Гарячі телефонні лінії:

Центр громадського здоров'я МОЗ України: 044-425-43-54

Урядова гаряча лінія: 1545

Міністерство охорони здоров'я:0-800-505-201

Джерела:

2. Сайт МОЗ України https://moz.gov.ua/

3. Сайт Центру громадського здоров'я МОЗ України https://phc.org.ua/

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ВІД КОРОНАВІРУСУ

2019-nCoV

Коронавіруси - це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та ускладнене дихання.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації

Всесвітньої організації охорони здоров'я

для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі гострих респіраторних вірусних інфекцій:

1) часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

2) під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;

3) уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

4) якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й ускладнене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей;

5) відвідуючи живі ринки в районах, де зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

6) не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Задля попередження захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції закликаємо громадян дотримуватись звичайних заходів обережності.

Украиноязычные ресурсы

  • Математика и украинский язык для учеников 1-9 классов: learning.ua
  • Для тех, кто хочет лучше подготовиться к внешнему независимому оцениванию: prometheus.org.ua
  • Математика (платный ресурс): gioschool.com
  • Математика на украинском языке. На русском тут же есть физика, литература, история: uk.khanacademy.org
  • Кейс-уроки по разным предметам, платный ресурс: edufuture.biz
  • Все об информатике: studio.code.org
  • Много курсов, которые подойдут и для старшеклассников, и для учителей: ed-era.com
  • Генератор прописей, математика, логика для первоклассников: childdevelop.com.ua
  • Больше 100 упражнений на разные навыки: от освоения клавиатуры до арифметики, чтения, естествознания, азбуки Брайля и так далее. Работает на компьютерах и планшетах: gcompris.net
  • Упражнения по чтению, математике, логические игры. Разделено по классам: eduactiv8.org
  • Ресурс, посвященный математике, есть распределение по классам: matific.com
  • Все о математике: vchy.com.ua
  • Mozabook, платный ресурс с электронными книгами и статьями, которые легко и доступно объясняют науку от работы сердца до того, откуда берутся ураганы: ua.mozaweb.com
  • Куншт, нтересно о науке для старшеклассников, можно почитать или послушать: kunsht.com.ua
  • Математика и физика: educationpakhomova.blogspot.com
  • Развивающие задания для младших школьников. Платно, но есть пробная версия: study-smile.com
  • База заданий инженерной недели: drive.google.com
  • Онлайн-конкурсы, олимпиады, журнал школьников: naurok.ua
  • Бесплатный курс в период карантина от GoITeens на определение профессии в ІТ для подростков: course.goiteens.ua
  • Геймификация в обучении от EduGames: edugames.rozumniki.ua
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати